Szkolenie PHPPSzkolenie mostkiKontakt
Informacje o PHPP
Arkusze programu
Przykładowe realizacje
Zgłoszenie

PHPP 2006 - Pakiet do projektowania budynków pasywnych 2006 (podręcznik + CD-Rom).

Pakiet do projektowania budynków pasywnych (PHPP)
to przejrzyście zbudowane narzędzie wspomagające projektowanie, mogące być stosowane bezpośrednio przez architektów i projektantów.

Czy projektowanie uwzględniające racjonalne zużycie energii wymaga stosowania zaawansowanych technicznie symulacji? Było tak rzeczywiście w przypadku pierwszych budynków pasywnych, których budowę ukończono w 1991 r. Obliczanie bilansu energetycznego dla budynków o bardzo niskim zużyciu energii jest wymagającym zadaniem - istniejące przepisy, normy i prenormy nie są przy tym zbyt precyzyjne. Nie mniej jednak, w międzyczasie rozpoznaliśmy czynniki pozwalające na sporządzenie wiarygodnych bilansów - za pomocą prostych w użyciu środków i możliwego do zaakceptowania nakładu pracy przy wprowadzaniu danych. Optymalnie do tego dostosowana procedura obliczeniowa została dotąd wypróbowana przy projektowaniu tysięcy funkcjonujących obecnie budynków pasywnych.

Program PHPP pozwala uwzględnić między innymi takie czynniki jak: budowa przegród zewnętrznych, liniowe mostki cieplne, rodzaj stolarki okiennej i sposób jej wbudowania, parametry wentylacji mechanicznej i gruntowego wymiennika ciepła, szczelność budynku, stopień jego osłony przed wiatrem, lokalizację względem stron świata i zacienienie, sposób użytkowania budynku, czy też oszacować wewnętrzne zyski cieplne pochodzące od osób, urządzeń oraz promieniowania słonecznego. Z łatwością można uzyskać takie dane jak zapotrzebowanie na moc cieplną, sezonowe zapotrzebowanie na ciepło, zapotrzebowanie na energię pierwotną, straty ciepła dla instalacji c.o. i c.w.u. Możliwe jest także sprawdzenie jak budynek zachowuje się w okresie letnim, jak często występuje ryzyko jego przegrzania. Oprogramowanie pozwala także dokładnie obliczyć koszt ogrzewania budynku.

Program PHPP jest aplikacją działajacą w oparciu o arkusz kalkulacyjny EXCEL.

Wymagania sprzętowe/wymagany system:

Komputer PC z procesorem minimum 486 (zalecany: Pentium)

Pamięć operacyjna co najmniej 16 MB

100 MB wolnej pamięci na twardym dysku

Microsoft Windows 95,98,2000,XP, Me, NT, Vista Microsoft

EXCEL Wersja Office 2000 lub wyższaWięcej informacji na temat programu znajdą państwo na stronie: www.bibp.pl


 
Top